Studiepunten voor het Hoger Onderwijs in 6 Informaticabeheer

21 sep 2018

Recente studies geven aan dat de vooropleiding in het secundair onderwijs veruit de grootste impact heeft op het latere studiesucces van leerlingen. Om die slaagkans te optimaliseren zijn wij een samenwerkingsverband aangegaan met de HOGent en kan een leerling van 6 INFO het opleidingsonderdeel webapplicaties I uit het bachelorprogramma informatica opnemen voor 3 studiepunten (1 jaar = normaliter 60 studiepunten).

De lessen lopen vanaf 27 september 2018 tot aan kerstvakantie en gaan door elke donderdag tussen 15.45 u. en 17.45 u.

De docent geeft de lessen volgens het ‘Flipped Classroom-principe:

  • Filmpjes worden voorzien voor elk theoriegedeelte en de leerlingen moeten deze filmpjes op voorhand bekijken;
  • Bij aanvang van de les wordt een korte samenvatting gegeven en is er mogelijkheid tot het stellen van vragen;
  • De lessen zelf zijn dus oefensessies voor de leerlingen.

In januari volgt het examen waarop zij door collega Van De Walle zullen voorbereid worden. Wie slaagt, verwerft een credit van 3 studiepunten die hij volgend schooljaar in gelijk welke hogeschool kan inzetten bij het volgen van de bacheloropleiding Informatica. Op die manier hebben onze leerlingen een voorsprong op andere studenten.